Střechy šikmé a sedlové

Šikmé - sedlové střechy

Šikmé střechy - sedlové střechy, rekonstrukce, oprava.

šikmé a sedlové střechy Provádíme opravy, rekonstrukce, údržbu a pochopitelně i výstavbu nových šikmých střech na průmyslových objektech, (také ploché střechy) komerčních, obytných i rodinných domech.
Šikmé střechy se nejčastěji nazývají jako sedlové střechy, ale sedlová střecha je nejpoužívanější typ šikmé střechy, dále máme střechy valbové, polovalbové, pultové, stanové nebo mansardové. Střešní krytiny jsou materiály, které zajišťují ukončení šikmé střechy.
Nejrozšířenější skupinou střešních krytin jsou střešní tašky buď betonové nebo pálené, které se vyrábějí v několika rozměrech a to od  cca 10ks/m2 až po 70ks/m2.  Ale běžné jsou i krytiny plechové  - profilované, falcované, nebo různé druhy asfaltových šindelů. Pro správný výběr té či oné krytiny je nutné zvážit několik faktorů, mezi ty nejdůležitější patří váha krytiny v návaznosti na nosnou konstrukci (krov), sklon střešní konstrukce - každá krytina vyžaduje jiný sklon, např. taška se spojitou vodní drážkou od 22° a tzv. tašky rovné od 30° a v neposlední řadě i estetika a pochopitelně místo stavby.
Do plochy šikmé střechy se často montují další detaily v podobě střešních vikýřů nebo střešní okna to zvláště v případech kdy podkroví slouží k obytným účelům.

Šikmá střecha

šikmé a sedlové střechy Šikmá střecha je stavební konstrukcí nad chráněným (vnitřním) prostředím, vystavená přímému působení atmosférických vlivů. Šikmá střecha se skládá z nosné střešní konstrukce, jednoho, nebo několika střešních plášťů oddělených vzduchovými vrstvami a doplňkových konstrukcí a prvků.

Šikmá střecha z hlediska konstruce je v některých případech označována také jako sedlová střecha.

Domů Kontakty Střechy Budovy Pracovní místa
Tel: +420 272 657 828

Rekonstrukce a zateplení střech